Aktuální informace o konání FM City Festu 2020

2020-05-12

Festivaloví fanoušci a milovníci,

i když stále nepadlo definitivum ohledně letošního ročníku, které by jasně stanovilo, jak to s hudebním létem vypadá, a věřte nám, že jsme 3. ročníkem chtěli ukázat festival v plné síle a kráse, nechceme vás držet v nejistotě a chtěli bychom vás touto cestou informovat, že 3. ročník FM CITY FEST se bude s největší pravděpodobností konat 9.-10.7. 2021. (Nutno upozornit na skutečnost, že v předchozím videu mluvíme o datu 16.-17.7. 2021, ale s ohledem na další festivaly jsme došli k tomuto závěru).

Makali jsme, snažili jsme se zase posunout a opět o kousek zvednout už tak vysokou laťku – vylepšit program, areál, doprovodný program, stage, zvuk, celkový vizuál, chill zóny, bary... vyslyšeli jsme vaše podněty a pracovali jsme na tom, abyste opět zažili něco nečekaného.

... zatímco zažíváme "něco nečekaného" v úplně jiném duchu.

Nejsme v tom ale sami, komu tato situace nehraje do noty. Jsme v tom všichni společně a není nic důležitějšího, než abychom to zvládli i za cenu létní sezóny bez festivalů. 

Rozladění a smutek ale v našem týmu nepanovaly dlouho. Řekli jsme si, jaký asi může být 3.ročník FM CITY FEST, když na jeho přípravu budeme mít dvojnásobek času?! Pustit se do spousty nových věcí, dotáhnout vše, co je nesmírně časově náročné, vyladit i ty nejmenší detaily... aby to čekání zkrátka stálo za to a byla to neuvěřitelná (nejen hudební) nálož!

Ekonomická stránka festivalu samozřejmě hodně trpí. Náklady, které jsme už vynaložili jsou vysoké. A snažíme se vše řešit, jak s interprety, tak s partnery, i s městem Frýdek-Místek. A najít vhodná řešení, abychom festival udrželi. Pokud nám budete chtít dát najevo, že na to nejsme sami a chcete nás podpořit, uděláte to tak, že si ponecháte současné vstupenky, které budou platné pro přístí ročník. Další informace ohledně vstupenek vypustíme opravdu až po oficiálním a definitivním vyjádření, ale už teď víme, že se nám na 99% podaří zachovat kompletní line up interpretů, a tedy splníme, co jsme slíbili.

Snažíme se se situací vyrovnat jak nejlépe umíme a postupně budeme nápady a myšlenky měnit v realitu. Jeden nápad už realitou je, a to Mirai – koncert pro auta. Už v sobotu 16.5. se všichni naladí na stejnou vlnu, a to doslova v Dolních Vítkovících v Ostravě. Bude to velmi unikátní koncert, na který můžete přijet pouze autem a zvuk živě hrající kapely na pódiu si naladíte na autorádiu.

INFO A VSTUPENKY NA AUTOKONCERT

 

Rádi bychom během léta přinesli další hudební formáty a popustili uzdu kreativitě. Moc se těšíme, až spolu zase roztančíme celé město!

Mirai, Mikuláš, Kuba a celý tým FM CITY FEST